הרטבת לילה- סיוט שלא צריך לפחד ממנו !!

האם את\ה מההורים הנוטים להיות מתוחים ומודאגים כל הזמן בגלל בעיית ההרטבה של ילדם? הנה משהו שעשוי לעזור לך להתמודד עם מצב זה. מצב זה של הרטבה במיטה ידוע גם בשם אנורזיס. ישנם סוגים שונים של אנורזיס:

 

אנורזיס לילי: כאשר הרטבת המיטה מתרחשת בלילה.
אנורזיס יומי: כאשר הרטבת המיטה מתרחשת במהלך היום.
אנורזיס ראשוני: בסוג זה, הרטבת המיטה מתרחשת כאשר הילד עדיין לא למד לשוט במנגנון ההשתנה.
אנורזיס משני: מופיע בקרב ילדים שלמדו לשלוט במנגנון ההשתנה והיו יבשים למשך זמן רב (כשישה חודשים) אולם חזרו להרטיב בשל מתח נפשי.
אנורזיס מעורב: במצב זה, הילד סובל מהרטבה לילית ויומית גם יחד.

 

ד"ר קובי שגיא וטל שגיא מתמחים בטיפול בחולים הסובלים מבעיות אלה. הם טיפלו בלמעלה
מ-38,000 חולים. הם מטפלים בילדים ובמבוגרים. הם ייעצו למטופלים מארצות הברית, קנדה, ישראל, סין ומקומות אחרים בעולם.

על פי מחקר שנערך על ידי ד"ר שגיא, הרטבה במיטה קשורה בעיקר לשינה עמוקה. למרות שנהוג לחשוב כי הרטבה קשורה לבעיה רפואית או פסיכולוגית, אין זה נכון. כאשר הילד ישן שינה עמוקה, הוא / היא נוטים לא לקבל את האות המודיע להם ששלפוחית ​​השתן שלהם מלאה ויש צורך לכווצה. במקום זאת, מצב השינה מניע אותם לשחרר את שלפוחית ​​השתן שלהם, ומכאן נובעת בעיית ההרטבה במיטה.

 

בדרך כלל, ילדים מתגברים על הנטייה להרטבה במיטה בין גילאי שנתיים וארבעה שנים. בגיל ארבע, רק 25% מהילדים הרטיבו את מיטתם בלילה, בעוד 15% מהילדים נוטים להרטיב את מיטותיהם עד גיל שש. מגיל 12 ומעלה, 5% מהילדים מתמודדים עם בעיית האנורזיס, ובגיל 18 ומעלה, 2% ממשיכים להתמודד עם הרטבת לילה.

 

זו הופכת להיות בעיה מביכה כאשר הילדים מתבגרים. אפילו ההורים מתקשים להתמודד עם המצב הזה. במקרים כאלה, ישנן שיטות העוזרות להתגבר על בעיית ההרטבה. שיטות אלה כוללות את אימון הילד בשליטה על שלפוחית ​​השתן, לבישת אזעקות העוזרות להם להבין כי שלפוחית ​​השתן שלהם מלאה, עזרה בקימה משנתם העמוקה וכיו"ב.

 

מודל הטיפול הייחודי בהרטבה של ד"ר שגיא מבוסס על 30 שנות מחקר וניסיון קליני בטיפול בחולים מגיל ארבע עד שלושים. הטיפול מבטיח מאוד ונחל הצלחה ב- 90% מהמקרים, כל זאת בתקופה של שלושה עד חמישה חודשים . טיפול זה ניתן עד שהמטופל יבש לחלוטין, ובמקרה של הישנות בתוך שנה, המטופל מקבל טיפול בחינם.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s